lukket

Links

Her finder du links til nogle af vores samarbejdspartnere

 

Top Attraktioner  - www.topattraktioner.dk

Aqua Ferskvandsakvarium - www.aqua-ferskvandsakvarium.dk

ARoS - https://www.aros.dk/da/
Den Blå Planet - www.denblaaplanet.dk

Den Gamle By - www.dengamleby.dk

Djurs Sommerland - www.djurssommerland.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet - www.fimus.dk

Fregatten Jylland - www.fregatten-jylland.dk

Fårup Sommerland - www.faarupsommerland.dk

Jesperhus - www.jesperhus.dk

Kattegatcentret - www.kattegatcentret.dk
København ZOO - https://www.zoo.dk/s/?language=da
Moesgaard Museum - https://www.moesgaardmuseum.dk/
Nordsøen Oceanarium - www.nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo - www.odensezoo.dk

Randers Regnskov - www.regnskoven.dk

Ree Park - Ebeltoft Safari - www.reepark.dk

Tivoli Friheden - www.friheden.dk

Universe - www.universe.dk

Vikingeskibsmuseet - www.vikingeskibsmuseet.dk

Aalborg Zoo - www.aalborg-zoo.dk

 

Zoologiske haver

World Association of Zoos and Aquariums  - www.waza.org

European Association of Zoos and Aquaria  - www.eaza.net

Danish Association Zoos and Aquaria- www.daza.dk

Aqua - www.aqua-ferskvandsakvarium.dk

Den Blå Planet - www.denblaaplanet.dk

Fjord og Bælt - www.fjord-baelt.dk

Kattegatcentret - www.kattegatcentret.dk

Knuthenborg Safaripark - www.knuthenborg.dk

Nordsøen Oceanarium - www.nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo - www.odensezoo.dk

Randers Regnskov - www.regnskoven.dk

Ree Park - Ebeltoft Safari - www.reepark.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet - www.fimus.dk

Skandinavisk Dyrepark - www.skandinaviskdyrepark.dk

Zoo København - www.zoo.dk

Aalborg Zoo - www.aalborgzoo.dk

Øresundsakvariet - www.oresundsakvariet.ku.dk

 

Turistinformation

Visit Denmark - www.visitdenmark.com

Visit Vejle - www.visitvejle.com

Visit Billund - www.visitbillund.dk

Visit Kolding - www.visitkolding.dk

Visit Vejen - www.visitvejen.dk

Visit Vesterhavet - www.visitvesterhavet.dk

Visit Middelfart - www.visitmiddelfart.dk

Visit Fredericia - www.visitfredericia.dk

Vadehavskysten - Esbjerg, Ribe og Fanø

Legoland Billund Resort - www.legolandbillundresort.dk

 

Andre

Legoland Billund - www.legoland.dk

Lalandia - www.lalandia.dk 

Riis Feriepark - Riis Feriepark 
IAAPA - https://www.iaapa.org/

Billettype:
Barn (3-11 år)
Antal:
0 stk
Billettype:
Voksen (12+år)
Antal:
0 stk
Billetter kan bruges i 2023 sæsonen som er 1. april - 29. oktober.