Åbent i dag: 10-17

Top tre i Danmark - det er vi stolte af

02. oktober 2025
Ved det store gallaevent onsdag i Cirkusbygningen med 550 tilmeldte blev vinderne af de 24 Danish Travel Awards 2025 offentliggjort.

Vinderne bliver fundet via et panel hos analyseinstituttet Epinion.

 

Her deltager flere end 3000 respondenter, og forbrugerne i Epinions panel giver kandidaterne en score fra 1-10, hvis de har benyttet produktet inden for de seneste 24 måneder. En slutscore danner grundlag for kåringen af vinderne og baseres på tre dimensioner: antal respondenter, gennemsnitskarakter og en Netpromotor-score. I kategorien Bedste attraktion i Danmark er kandidaterne udvalgt af sekretariatet bag Danish Travel Awards på baggrund af indstillinger fra branche- og arbejdsgiverorganisationerne Dansk Erhverv, Dansk Industri og HORESTA.

 

Blandt 24 nominerede blev vi listet i top tre. Det udløste ikke en pris, men vi er glade og stolte over at være blandt de tre bedste attraktioner i Danmark - og vi takker alle, der har besøgt os, anbefalet os og givet deres stemme. 

 

• 𝐌𝐨𝐞𝐬𝐠å𝐫𝐝 𝐌𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦 - å𝐫𝐞𝐭𝐬 𝐯𝐢𝐧𝐝𝐞𝐫

• 𝐋𝐨𝐮𝐢𝐬𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐌𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦 𝐟𝐨𝐫 𝐌𝐨𝐝𝐞𝐫𝐧𝐞 𝐊𝐮𝐧𝐬𝐭

• 𝐆𝐈𝐕𝐒𝐊𝐔𝐃 𝐙𝐎𝐎 - 𝐙𝐎𝐎𝐓𝐎𝐏𝐈𝐀

Seneste nyt fra GIVSKUD ZOO
Givskud Zoo får endnu en stærk samarbejdspartner ombord
13. april 2026
Givskud Zoo - Zootopia har indgået både nyt sponsorat og en leverandøraftale med Bygma Jelling.
Hunde i Zoo – vi gentager succesen!
09. april 2026
Kom til en weekend med hunde og ulve på programmet.
Næsebjørnene i nyt anlæg
26. marts 2026
Hvor er hvidnæset næsebjørn blevet af?
Billettype:
Barn (3-11 år)
Antal:
0 stk
Billettype:
Voksen (12+år)
Antal:
0 stk
Billetter kan bruges i 2023 sæsonen som er 1. april - 29. oktober.