Åbent i dag: 10-19

Børneshow: Kaya og Ole

04. april 2023
Som noget helt nyt blænder GIVSKUD ZOO - ZOOTOPIA i sæson 2023 op for en række underholdende koncerter og shows for børn og deres familier. Det første show, som parkens gæster kan glæde sig til, er med Kaya & Ole. Det foregår søndag den 16. april 2023.

Det kendte makkerpar Kaya Brüel og Ole Kibsgaard har arbejdet sammen igennem mange år og har underholdt børn og deres familier rundt om i hele landet.
De vil spille sange, som børnene kender fra film og tv, så alle kan synge med. Programmet byder blandt andet på musik fra Kaj og Andrea, Jungledyret Hugo og Otto er et næsehorn.

Koncerten er for hele familien - især for de yngste. Den starter kl. 14.00 ved P3-området. 
Det er gratis at overvære koncerten, hvis man har entrébillet eller årskort til GIVSKUD ZOO - ZOOTOPIA.

Seneste nyt fra GIVSKUD ZOO
Vores gorilla Minnie har født en unge
29. juli 2026
Der er i dag kommet et nyt medlem til gorillaflokken i Givskud Zoo - Zootopia.
Vores giraf Twiga er død - hun faldt om på savannen 20 år gammel
14. juli 2026
Lørdag formiddag 11. juli mistede GIVSKUD ZOO - ZOOTOPIA en af parkens ældste giraffer, Twiga, som pludseligt…
Efter fire års venten: Nu er der igen løveunger i parken
02. juli 2026
To af flokkens tre hunner har født, og der er tale om en kuld-rig periode for løveflokken.
Billettype:
Barn (3-11 år)
Antal:
0 stk
Billettype:
Voksen (12+år)
Antal:
0 stk
Billetter kan bruges i hele den indeværende sæson