Åbent i dag: 10-18

Bliv en del af flokken i GIVSKUD ZOO -ZOOTOPIA

17. december 2021
Årets ansættelsesproces er netop begyndt, og det betyder, at alle interesserede kan lægge billet ind på at blive medarbejder i GIVSKUD ZOO – ZOOTOPIA i sæson 2022.

I år skal der ansættes en del nye medarbejdere, som kan være med til at bemande parkens Billetsalg og salgssteder som Baobab, Jacobs Spisehus og Safari Shop.
Samtidig skal der bruges nye medarbejdere i parkafdelingen. De står for opsyn med savannerne og løveanlægget, de holder parken ren, og de sørger for at holde øje med dyr i de anlæg, hvor gæster går inde blandt dyrene. Det gælder blandt andet berberaber og lemurer.
Der skal også ansættes nye kolleger i rengøringsafdelingen, på GIVSKUD ZOO - HOSTEL og ved Sminketeatret.
Er du selv interesseret, så hop gerne ind på nedenstående link og læs om mulighederne.
Hvis du kender en oplagt kandidat, må du også gerne tippe vedkommende om jobmuligheden i GIVSKUD ZOO – ZOOTOPIA.

 
Læs mere 

 

 

Seneste nyt fra GIVSKUD ZOO
Mikkels julekalender blev til en dag i zoo
13. august 2026
Mikkel har autisme og har som tak for en fin julekalender til parkens direktør været på besøg.
Andreas kæmper for naturen - nu modtager han 50.000 kroner fra Givskud Zoo Naturfonds Studierejselegat
09. august 2026
Andreas Hupfeldt Haugstrup er årets modtager af Givskud Zoo Naturfonds Studierejselegat. Hans arbejde er et godt ek…
Vores gorilla Minnie har født en unge
29. juli 2026
Der er i dag kommet et nyt medlem til gorillaflokken i Givskud Zoo - Zootopia.
Billettype:
Barn (3-11 år)
Antal:
0 stk
Billettype:
Voksen (12+år)
Antal:
0 stk
Billetter kan bruges i hele den indeværende sæson