Full ProgramToday closed
On this site you can find links to some of the companies GIVSKUD ZOO work together with.

Links

Here you will find links to some of our partners


 

Top Attractions  - www.topattraktioner.dk

Aqua Ferskvandsakvarium - www.aqua-ferskvandsakvarium.dk
Den Gamle By - www.dengamleby.dk

Djurs Sommerland - www.djurssommerland.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet - www.fimus.dk

Fregatten Jylland - www.fregatten-jylland.dk

Fårup Sommerland - www.faarupsommerland.dk

Jesperhus - www.jesperhus.dk

Kattegatcentret - www.kattegatcentret.dk

Nordsøen Oceanarium - www.nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo - www.odensezoo.dk

Randers Regnskov - www.regnskoven.dk

Ree Park - Ebeltoft Safari - www.reepark.dk

Skandinavisk Dyrepark - www.skandinaviskdyrepark.dk

Tivoli Friheden - www.friheden.dk

Universe - www.danfossuniverse.dk

Vikingeskibsmuseet - www.vikingeskibsmuseet.dk

Aalborg Zoo - www.aalborg-zoo.dk

 

Zoo Links

World Association of Zoos and Aquariums  - www.waza.org

European Association of Zoos and Aquaria  - www.eaza.net

Danish Association Zoos and Aquaria- www.daza.dk

Aqua - www.aqua-ferskvandsakvarium.dk

Den Blå Planet - www.denblaaplanet.dk

Fjord og Bælt - www.fjord-baelt.dk

Jesperhus - www.jesperhus.dk

Kattegatcentret - www.kattegatcentret.dk

Knuthenborg Safaripark - www.knuthenborg.dk

Nordsøen Oceanarium - www.nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo - www.odensezoo.dk

Randers Regnskov - www.regnskoven.dk

Ree Park - Ebeltoft Safari - www.reepark.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet - www.fimus.dk

Skandinavisk Dyrepark - www.skandinaviskdyrepark.dk

Zoo København - www.zoo.dk

Aalborg Zoo - www.aalborg-zoo.dk

Øresundsakvariet - www.oresundsakvariet.ku.dk

 

Tourism

Visit Denmark - www.visitdenmark.com

Visit Vejle - www.visitvejle.com

Visit Billund - www.visitbillund.dk

Visit Kolding - www.visitkolding.dk

Visit Vejen - www.visitvejen.dk

Legoland Billund Resort - www.legolandbillundresort.dk

 

Other links

Danhostel Givskud Zoo - www.danhostelgivskudzoo.dk

Legoland Billund - www.legoland.dk

Lalandia - www.lalandia.dk 

Riis Feriepark - www.riisferiepark.dk

Legoland Village - www.legolandvillage.dk 


Our website uses cookies. Read more

Sådan bliver du klogere end de andre

Tilmeld dig GIVSKUD ZOOs nyhedsbrev, så du altid kan fortælle de bedste historier om dyrene på safarituren.