Et moderne ulveanlæg, ét af Europas største gorillaanlæg, et autentisk anlæg til næsehorn og en afrikansk boma med overnatningsmulighed er bare nogle af GIVSKUD ZOOs seneste investeringer.

Målrettet branding
Vi tilbyder udvalgte virksomheder et målrettet samarbejde. Fra enkeltstående events til langsigtet markedsføring. Fra enkle sponsorater med medarbejder- eller kundepleje som hovedformål til partnerskaber, hvor større nyanlæg helt eller delvis krediteres virksomheden eller produktet.
Skab opmærksomhed med en stærk profil
Lad os indgå i en dialog om, hvordan GIVSKUD ZOOs værdier i forlængelse af de 320.000 besøgende pr. år kan styrke netop din virksomheds kunderelationer, imagepleje og profilering.
Konkret tilbud til sponsorer/samarbejdspartnere
Et samarbejde med GIVSKUD ZOO vil – uanset niveau – bidrage til den generelle opmærksomhed og profilering af din virksomhed eller dit produkt. GIVSKUD ZOO hjælper med det praktiske og er åben overfor at udvikle helt individuelle ideer for jer.
GIVSKUD ZOO ønsker at skabe endnu bedre forhold for dyr og besøgende. Med en fælles markedsføring af GIVSKUD ZOO og sponsorvirksomheden, – skaber det en større kendskabsgrad og dermed større omsætning for os og sponsoren. Derved kan parkens udviklingsplaner og mål fuldføres.
Hvad koster det?
Vi ved af erfaring, at de fleste virksomheder gerne vil have et skræddersyet sponsorat, - og det laver vi gerne. Ønsker du at få et indtryk af prisniveauet, kommer her nogle vejledende niveauer:
ZOO-sponsorat
Sponsoratet bidrager til den overordnede udvikling af GIVSKUD ZOO. Fra kr. 8.000 ekskl. moms.
BASIS sponsorat
Sponsoratet går til ét mindre dyr i GIVSKUD ZOO. Eksempler: Kapivar, alpaka, javaabe, berberabe, fugle. Fra kr. 15.000 ekskl. moms.
MEDIUM sponsorat
Sponsoratet går til ét større dyr i GIVSKUD ZOO. Eksempel: Giraf, chimpanse, elefant, ulv, næsehorn.
Fra kr. 25.000 ekskl. moms.
STORT sponsorat
Sponsoratet går til én dyreart i GIVSKUD ZOO. Eksempel: Zebraer, ulve, hjorteantiloper, røde pandaer.
Fra kr. 50.000 ekskl. moms.
HOVED-sponsorat 100.000
Sponsoratet går til én dyreart i GIVSKUD ZOO. Eksempel: Elefanter, løver, næsehorn. Inkluderer desuden en høj grad af ekstern eksponering.
Kontakt os nu
Udvikling af aktiviteter og indgåelse af aftaler sker direkte i samarbejde med GIVSKUD ZOOs ledelse. Du kan kontakte GIVSKUD ZOO enten pr. mail eller telefon.
Tjek eksemplerne:
Respons fra 6000 bankkunder på Gorilla-kampagne
Nuværende partnere