Links

Her finder du links til nogen af vores samarbejdspartnere

Top Attraktioner  - www.topattraktioner.dk

Aqua Ferskvandsakvarium - www.aqua-ferskvandsakvarium.dk

Den Blå Planet - www.denblaaplanet.dk

Den Gamle By - www.dengamleby.dk

Djurs Sommerland - www.djurssommerland.dk

Dyrehavsbakken - bakken.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet - www.fimus.dk

Fregatten Jylland - www.fregatten-jylland.dk

Fårup Sommerland - www.faarupsommerland.dk

Jesperhus - www.jesperhus.dk

Kattegatcentret - www.kattegatcentret.dk

Nordsøen Oceanarium - www.nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo - www.odensezoo.dk

Randers Regnskov - www.regnskoven.dk

Ree Park - Ebeltoft Safari - www.reepark.dk

Tivoli Friheden - www.friheden.dk

Universe - www.universe.dk

Vikingeskibsmuseet - www.vikingeskibsmuseet.dk

Aalborg Zoo - www.aalborg-zoo.dk

 

Zoologiske haver

World Association of Zoos and Aquariums  - www.waza.org

European Association of Zoos and Aquaria  - www.eaza.net

Danish Association Zoos and Aquaria- www.daza.dk

Aqua - www.aqua-ferskvandsakvarium.dk

Den Blå Planet - www.denblaaplanet.dk

Fjord og Bælt - www.fjord-baelt.dk

Kattegatcentret - www.kattegatcentret.dk

Knuthenborg Safaripark - www.knuthenborg.dk

Nordsøen Oceanarium - www.nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo - www.odensezoo.dk

Randers Regnskov - www.regnskoven.dk

Ree Park - Ebeltoft Safari - www.reepark.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet - www.fimus.dk

Skandinavisk Dyrepark - www.skandinaviskdyrepark.dk

Zoo København - www.zoo.dk

Aalborg Zoo - www.aalborg-zoo.dk

Øresundsakvariet - www.oresundsakvariet.ku.dk

 

Turistinformation

Visit Denmark - www.visitdenmark.com

Visit Vejle - www.visitvejle.com

Visit Billund - www.visitbillund.dk

Visit Kolding - www.visitkolding.dk

Visit Vejen - www.visitvejen.dk

VisitWestDenmark - www.visitwestdenmark.dk

Visit Middelfart - www.visitmiddelfart.dk

Visit Fredericia - www.visitfredericia.dk

Visit Esbjerg - www.visitesbjerg.dk

Legoland Billund Resort - www.legolandbillundresort.dk

 

Andre

Danhostel Givskud Zoo - www.danhostelgivskudzoo.dk

Legoland Billund - www.legoland.dk

Lalandia - www.lalandia.dk 

Riis Feriepark - www.riisferiepark.dk

 


De seneste nyheder fra GIVSKUD ZOO, tilbud om besøg bag kulisserne, særarrangementer for årskortholdere, nyttig og spændende viden om dyrene og meget meget mere...
ZIMSGod adgangDanish Association of Zoos and AquariasEuropean Association of Zoos and AquariasWorld Association of Zoos and AquariumsTopattraktioner
Cookies - Vores hjemmeside bruger cookies. Hvis du anvender vores hjemmeside accepterer du, at der gemmes cookies på din computer. Hvad er cookies? Læs mere

Sådan bliver du klogere end de andre

Tilmeld dig GIVSKUD ZOOs nyhedsbrev, så du altid kan fortælle de bedste historier om dyrene på safarituren.